کدام یک؟ ON Page SEO یا OFF Page SEO

اگر پست های قبلی ما را دنبال کرده باشید حتما به این مفهوم خواهید رسید که سئو یکی از بهترین و البته مهم ترین روش ها در موفقیت در فضای مجازی است و روز به روز نیز اهمیت این مفهوم در دنیای وب مستر ها بیشتر خواهد شد.

اما این بار قصد این را داریم که به شما نشان دهیم سئو دسته بندی های خاص خود را خواهد داشت و هر کدام از این دو دسته نیز اهمیت خاص خود را برای موتور های جستجو خواهند داشت.

ON Page

همان طور که در اصل این سئو می بینید بیشتر مربوط به آن چه است که روی کار است و در دست طراح و صاحب وب سایت است که می تواند خود و یا اگر در این زمینه تخصصی ندارد با هزینه اندکی وبسایت خود را به رشد برساند و در این مفهوم نیاز است که وبسایت را از نظر الگوریتم های محتوای سئو گوگل مناسب سازد، به طور مثال تصاویر و اندازه های آن، فونت های مورد استفاده، پیوند های یکتا، قالب بهینه شده، دسته بندی ها و برچسب ها از مهم ترین ارکان این نوع خاص سئو می باشند.

OFF Page

این سئو نیز برعکس سئوی قبلی بیشتر مربوط به عوامل بیرونی سایت است، شما برای جامع سازی این نوع سئو نیاز به تخصص و مهارت بیشتری خواهید داشت که با مطالعه و شرکت در کلاس های مربوط به سئو وبسایت به دست خواهد آمد.

به طور مثال می توان بک لینک و اهمیت آن را از دیگر زوایای این سئو دانست که می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد.

سئو نوع بیرونی اما بسیار پهناور نامحدود و سخت تر از گذشته می باشد و نیاز به تخصص خاص خود دارد، همچنین هزینه هایی را نیز در بر خواهد داشت که البته نسبت به بازدهی آن بسیار ناچیز خواهد بود و باید در نظر داشته که موضوع "بک لینک ها" می تواند تاثیر مثبتی در بلند مدت در سایت شما و رتبه گوگل و الکسا داشته باشد (رجوع شود به پست های مربوط به این موضوع).

همین طور می توان گفت که استفاده از الگوریتم های روز گوگل مانند پاندا، مرغ مگس خوار و ... نیز کمک شایانی به رسیدن این هدف خواهد کرد.

در سئوی بیرونی اشتباهات به سختی قابل جبران خواهند بود

گوگل به راحتی به دنبال این است تا وبسایت شما را جریمه کند و آن را از نتایج خود حذف نماید و یا حتی وبسایت خود را در دسته سایت های آسیب دیده قرار دهد

 

سئوی درونی

سئو درون و برون صفحه چه کاربردی دارند

 

بهتر است برای رسیدن به این مفهوم که سئوی بیرونی چقدر اهمیت خواهد داشت به دنبال مطالب مربوط به بک لینک برای وبسایتتان باشید